Meslek Yüksekokulu Tarafından İSG Uygulamaları Paneli Düzenlendi

Meslek Yüksekokullar Koordinatörlüğü kapsamında Karabük Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölüm Başkanı Yrd.Doç.Dr.Hasan KARABULUT’un moderatörlüğünde, bünyesinde İş Sağlığı ve Güvenliği programı bulunan üç Meslek Yüksekokulumuzun öğretim elemanları ve öğrencilerinin katılımıyla İSG Uygulamaları Paneli yapılmıştır. Panelin amacı İş Sağlığı ve Güvenliği alanında fiilen çalışan uzmanların işbirliği ve tecrübelerini öğrencilerimize rol model mantığı ile aktarmalarıdır. Davetli konuşmacılardan A sınıfı Uzman Sibel MORALI, Muhsin MORALI ve C sınıfı Uzman Muharrem KARADAĞ Meslek Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği mezunu uzmanlardır. Bu yönüyle İSG öğrencilerimizin başarı ve kariyer modelleri açısından çok faydalı bir etkinlik olmuştur.
Etkinliğe Karabük Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Prog.Dr.Bilge DEMİR, Yenice Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr.İsmail KARACAN ve Karabük Meslek Yüksekokulu Sekreteri Hüseyin DURSUN katılmıştır.
Açılış konuşmasını Prof. Dr. Bilge Demir yaparak şunları dile getirdi: Bizim amacımız öğrencilerimize verdiğimiz eğitimi teorik ve pratik anlamda güçlü bir şekilde vermektir. Sizlerden ricam öğrenim dönemimiz içerisinde çok çalışkan olmanız, Meslek yüksekokulumuzda eğitim süresini dolu dolu geçirmeniz ve güzel kariyer sahibi olmanızdır dedi, Ayrıca iş hayatlarında İSG Uzmanlığı ve Teknikerliği görevini yaparken kanun ve yönetmeliklerle ne deniyorsa bunları uygulamakta azim ve kararlı olmalısınız. Görevinizi yaparken ülke gerçeklerimize göre rahatlatıcı çözümler üretmelisiniz şeklinde tavsiyelerde bulundu. Daha sonra panel başladı.
İlk konuşmacı Karabük Beyaz Baret OSGB İş Sağlığı Uzmanı Yasin Işık, Türkiye’de meydana gelen iş kazalarının Avrupa Ülkelerine göre oranları, İş yerinde iş yeri güvenliği ve iş sağlığı uzmanı bulundurulması, tercih edilen iş sağlığı uzmanları ile güvenlik uzmanları, bu uzmanların ne şekilde çalıştırılacağı, işverenlerin İSG hakkında ne kadar bilinçli davrandıkları konularında öğrencileri bilgilendirdi. Karabük Beyaz Baret OSGB İş sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Muharrem Karadağ, yasada C sınıfı iş uzmanın çalışabileceği alanlar, öğrencilerin mezun olduktan sonra İSG kuruluşlarında nasıl çalıştıkları ve bunun aşamalarının ne olduğu, sahadaki iş güvenlikleri konularında öğrencileri bilgilendirdi. Kocaeli STM İş güvenlik ve OSGB Uzmanları Sibel MORALI ve Muhsin MORALI öğrencilere konuşma havası şeklinde şirkette yapılan çalışmalar ve tecrübelerini anlatarak öğrencileri bilgilendirdi.
Panelistlere Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Bilge Demir tarafından Teşekkür Belgeleri takdim edildi. Panel günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Fotoğraflar İçin Tıklayınız..!